Wild Music Walkers představení

Kapela Wild Music Walkers vznikla někdy v roce 2009, její první koncert se však uskutečnil až o 4 roky později, v říjnu 2013. Naší první veřejné prezentaci předcházelo období, které by se dalo označit obdobím dozrávání. Prostě takové naše hudební dětství se vším krásným objevováním toho neustále nového a magického světa hudby a rytmu, prostoru, který nemá žádné limity a omezení. Vstřebávání nových dimenzí a pojetí se neobešlo bez divokých a neřízených hudebních mejdanů, kde někdy zúčastnění ani netušili, co se hraje, ale hrozně je to spolu bavilo. A to se vlastně dodnes moc nezměnilo… i když je fakt, že dnes již někdy tušíme 🙂 Jako každý správný vztah si i ten náš hudební prošel různými otřesy a změnami, a to jak po názorové, tak i personální stránce. Nakonec však do sebe kolečka v “hodinovém strojku” naší kapely zapadla. Společným a oblíbeným prvkem hry všech členů kapely je improvizace a živelnost, která zaručuje, že je každý náš koncert jedinečný a neopakovatelný 🙂

Wild Music Walkers Curriculum Musicae

2009 – vznik

Počátek kapely Wild Music Walkers je položen na základě těžké a dlouhodobě neléčené hudební náklonnosti kytaristy Erika Witze a basáka Péti “Funkazin” Michaličky, poté co si “nabrnkli” bubeníka Jirku Weinholda. Následuje pár divokých let, od neřízeného jammování a improvizování až po cílené skládání a formování prvních skladeb. Zřejmě následkem slabého záchvěvu ješitnosti dáváme našemu spolku název vycházející z prvních písmen našich příjmení, jenž každopádně celkem přesně vystihuje naši (v tomto období jazz – funk – fusion) produkci.

2012 – 2013

K původně 3 členné sestavě se v roce 2012 připojuje klávesák Vilda Mikyška, který přes vzájemně vládnoucí tvůrčí harmonii však do roka mění zájmy hudební za ty rodinné, a tak začátkem roku 2013 přerušuje spolupráci s WMW. Kapela pokračuje dále jako trio, v průběhu roku však pro změnu Petr začíná stále více zkoušet se svým novým projektem a postupně jeho basový part nahrazuje bývalý kytarista a Péťův spoluhráč, Pavel Bartoš. Jeho příchod posunul kapelu více směrem k fúzi jazzu, funk a blues a v repertoáru se objevili některé klasické jazzové standardy. Trio Erik Witz, Jirka Weinhold a Pavel Bartoš jsou jádrem první stabilní sestavy WMW. V říjnu 2013 WMW poprvé vystupuje v pražském klubu Styx, trio je občas doplňeno saxofonistou Jakubem Dvorským.

2014 – 2016

Ke skupině se přidává hráč na basovou kytaru Květoslav Botek, který vystřídá baskytaristu Pavla Bartoše. Později je kapela doplněna hráčem na klávesové nástroje Honzou Petrnouškem. WMW se ubírá stále více k vlastní blues-rockové produkci, do repertoáru přibylo rovněž pár cover verzí skladeb od autorů, jako jsou Eric Clapton, ZZ Top, nebo Jimi Hendrix. Skupina WMW absolvovala několik koncertů v pražských klubech a koncert v rámci oslav pivovaru v Poličce v červnu 2014. Skupina dále rozšiřuje repertoár o autorské skladby a uskutečnila společné vystoupení s otcem Erika Witze, kytaristou Karlem Witzem, bývalým členem skupin Modus a později Collegium Musicum v Košicích.

2016 – současnost

V průběhu roku přichází zpěvačka Inna Zůnová, s kterou přibývá do repertoáru několik nových cover verzí. Skupina absolvuje koncerty na festivalech. Vystupuje v pražských i mimopražských klubech. 16. – 18. září 2016 nahrává na své zkušebně promo – demo, které je nahráváno systémem vše na jeden záběr. Zvuk a nahrávání: Míra Linda (LiTech.cz.), mastering Erik Witz a Květoslav Botek. Nástrojové obsazení nahrávky: Inna Zůnová – zpěv, Erik Witz – elektrická kytara, zpěv, Jan Petrnoušek – klávesy, Květoslav Botek – basová kytara, Jiří Weinhold – bicí.