Wild Music Walkers představení

Kapela Wild Music Walkers vznikla někdy v roce 2009, její první koncert se však uskutečnil až o 4 roky později, v říjnu 2013. Naší první veřejné prezentaci předcházelo období, které by se dalo označit obdobím dozrávání. Prostě takové naše hudební dětství se vším krásným objevováním toho neustále nového a magického světa hudby a rytmu, prostoru, který nemá žádné limity a omezení. Vstřebávání nových dimenzí a pojetí se neobešlo bez divokých a neřízených hudebních mejdanů, kde někdy zúčastnění ani netušili, co se hraje, ale hrozně je to spolu bavilo. A to se vlastně dodnes moc nezměnilo… i když je fakt, že dnes již někdy tušíme 🙂 Jako každý správný vztah si i ten náš hudební prošel různými otřesy a změnami, a to jak po názorové, tak i personální stránce. Nakonec však do sebe kolečka v “hodinovém strojku” naší kapely zapadla. Společným a oblíbeným prvkem hry všech členů kapely je improvizace a živelnost, která zaručuje, že je každý náš koncert jedinečný a neopakovatelný 🙂

Wild Music Walkers Curriculum Musicae

2009 – vznik WMW

Počátek kapely Wild Music Walkers je položen na základě těžké a dlouhodobě neléčené hudební náklonnosti kytaristy Erika Witze a basáka Péti “Funkazin” Michaličky, poté co si “nabrnkli” bubeníka Jirku Weinholda.
Následuje pár divokých let, od neřízeného jammování a improvizování až po cílené skládání a formování prvních skladeb.
Zřejmě následkem slabého záchvěvu ješitnosti dáváme našemu spolku název vycházející z prvních písmen našich příjmení, jenž každopádně celkem přesně vystihuje naši (v tomto období jazz-funk-fusion) produkci.

2012 – 2013

K původně 3-členné sestavě se v roce 2012 připojuje klávesák Vilda Mikyška, který přes vzájemně vládnoucí tvůrčí harmonii však do roka mění zájmy hudební za ty rodinné, a tak začátkem roku 2013 přerušuje spolupráci s WMW.
Kapela pokračuje dále jako trio, v průběhu roku však pro změnu Petr začíná stále více zkoušet se svým novým projektem a postupně jeho basový part nahrazuje bývalý kytarista a Péťův spoluhráč, Pavel Bartoš.
Jeho příchod posunul kapelu více směrem k fúzi jazzu, funk a blues a v repertoáru se objevili některé klasické jazzové standardy. Trio Erik Witz, Jirka Weinhold a Pavel Bartoš jsou jádrem první stabilní sestavy WMW.
V říjnu 2013 WMW poprvé vystupuje v pražském klubu Styx, trio je občas doplňeno saxofonistou Jakubem Dvorským.

2014 – 2015

Ke skupině se přidává další hráč na basovou kytaru Květoslav Botek a utváří se druhá stabilní sestava, jež je později doplněna hráčem na klávesové nástroje Honzou Petrnouškem.
WMW se ubírá stále více k vlastní blues-rockové produkci, do repertoáru přibylo rovněž pár cover verzí skladeb od autorů, jako jsou Eric Clapton, ZZ Top, nebo Jimi Hendrix.
Skupina WMW absolvovala několik koncertů v pražských klubech, obě sestavy se později prezentují na společném koncertu v rámci oslav pivovaru v Poličce v červnu 2014.
Skupina rovněž absolvovala společné vystoupení na Slovensku s otcem Erika Witze, kytaristou Karlem Witzem, bývalým členem skupin Modus a později Collegium Musicum.

2016 – 2018

V průběhu roku 2016 přichází do kapely zpěvačka Inna Zůnová, s kterou přibývá do repertoáru několik nových cover verzí. Skupina absolvuje koncerty na festivalech, opět se objevuje také na Dni otevřených sklepů pivovaru v Poličce, na festivalu Zelífest, nebo Statekfest v Čelákovicích.
V září 2016 WMW nahrává ve své zkušebně demo, systémem vše na jeden záběr. Zkušenosti z nahrávání demo snímku WMW zůročila v srpnu 2017, kdy stejným způsobem nahrála ve studiu exAvik v Klatovech materiál pro první CD. To nakonec vychází na podzim 2018 pod názvem “uncover” u plzeňského vydavatelství AVIK.
V roce 2018 došlo také ke změně v sestavě – na postu baskytaristy vystřídal Květoslava nový člen WMW, Dan Fojtík. Zpěvačka Inna vzhledem k těhotenství v roce 2018 s WMW nekoncertuje.

2019

WMW je opět v plné síle, skládáme a cvičíme nové věci, rozjíždíme klubové koncety, v květnu plánujeme křest CD s Innou a Květoslavem jako speciálním hostem. V lednu jsme pro rádio Fajn Rock Music natočili rozhovor do pořadu “Rock music” s pořadatelem Petrem Kůsou. Pořad včetně 3 našich písní (All I Got, Do You, Working) se vysílal koncem ledna 2019 v rádiiích ROCK RADIO a RÁDIO HEY, nebo v internet rádiích Ponte Records a Fajn Rock Music. V posledně jmenovaném rádiu byla trvale nasazena naše píseň „Do You“.
Dne 4.května 2019 jsme v Čelákovicích v Irish Music Pubu slavnostně pokřtili za účasti přátel, rodiny a dalších přítomných naše CD “uncover”. CD pokřtil náš kamarád, majitel klubu, Tomáš Janák, za což mu moc děkujeme 🙂 Ačkoliv se křest měl uskutečnit ve speciální sestavě doplněné původními členy Květošem a Innou, okolnosti však nakonec tomuto plánu nebyly nakloněny a kvůli zdravotní indispozici Inny proběhl křest bez jejich účasti. Od května 2019 již v sestavě nebude Inna. Rozhodla se naplno věnovat svému rodinnému projektu, ke kterému jí přejeme mnoho štěstí, radosti a samozřejmě dobré muziky 🙂